Апостиль на документи

Для наших клієнтів буває досить несподіваним знайомство з такою послугою, як апостиль або легалізація документів. І це не дивно. Адже ми звикли, що документи, видані, наприклад, держслужбами, є повністю дійсними й офіційними. Але це лише на території своєї країни.

ЩО ТАКЕ ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ І АПОСТИЛЬ?

По суті, це наділення документів законною силою. Для їхньої подачі в інших країнах така процедура виконується довіреними особами в уповноважених на те органах.

У кожній країні були створені свої умови взаємодії й узаконення документів. Наприклад, для деяких країн може знадобитися консульська легалізація. Це багатоетапне комплексне оформлення документа, кінцевою інстанцією якого виступає представництво країни, куди ви плануєте потім його (документ) подавати. Приміром: консульська легалізація необхідна для Єгипту, Китаю, ОАЕ й ін.

Менш складною, а точніше легалізацією полегшеної форми, виступає апостиль. Таке узаконення документів підходить для тих держав, які підписали між собою Гаазьку конвенцію від 1961 року. Перелік країн, які погодилися приймати один від одного папери, легалізовані таким способом, нараховує більше 100 держав, серед яких Австралія, США, Португалія, Ізраїль, Словаччина, Словенія, Греція й ін. Процедура апостилізації проводиться в міністерствах юстиції, освіти та закордонних справ України. Вид міністерства залежить від того, кому з них підпорядковується орган видачі вашого документа. Наприклад, дипломи та виписки до нього, видані школою, університетом або іншою навчальною установою, засвідчують у міносвіти, що є логічним. Органи ЗАЦС і нотаріату підконтрольні міністерству юстиції тощо.

Хочеться також відзначити, що з 20.11.2015 р. в Україні був уведений «електронний апостиль», який можна поставити у відділах ДРАЦС, що значно спростило процедуру легалізації та виключило необхідність відправлення документів у міністерство. Це у свою чергу розвантажило столичний орган апостилізації та скоротило час на пересилання, чого не можна сказати про освітні документи та ті, які були видані органами поліції, ВВС та ін.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО АПОСТИЛЬ І ВИМОГИ РІЗНИХ КРАЇН

Апостиль видається у вигляді штампа розміром приблизно 10 × 10 см, може ставитися як на оригінали, так і на нотаріально засвідчені копії. Він може бути у вигляді відтиску безпосередньо на самому документі, так і у вигляді додатково підшитого аркуша.

Деякі країни вимагають подвійний або, як ще прийнято говорити, другий апостиль, тобто проставлення апостилю не лише на оригіналі документа, але й на його перекладі. Найчастіше, але не завжди, такий формат запитують Італія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Франція, Німеччина й ін.

Але є ряд країн, для яких легалізація зовсім не потрібна, серед яких країни СНД, Естонія, Грузія, Угорщина й ін. Це пов’язано з тим, що країни підписали або Мінську конвенцію, або ж Договір про правову допомогу, які скасовують процедуру легалізації. Для Вашого переїзду буде достатньо усього лише підготовленого заздалегідь нотаріально засвідченого перекладу (якщо конкретним органом або установою не озвучені інші вимоги).

ЧОМУ МОЖУТЬ ВІДМОВИТИ В АПОСТИЛІЗАЦІЇ?

Звичайно ж, існує ряд додаткових вимог до самих документів, порушуючи які можна одержати відмову, і документи вам повернуть без відшкодування сплаченого мита. Найголовніший і цілком логічний критерій – цілісність документа. Документ повинен бути в гарному стані, повністю читабельний, без ушкоджень, плям і інших усіляких дефектів. Стерта буква на згині, змазана печатка або найменша друкарська помилка автоматично робить документ не придатним для легалізації. Тому слід бути максимально обережними з вашими документами та зберігати їх у безпечному від пошкоджень місці. Але при цьому не рекомендується документи ламінувати. Оскільки ламінована поверхня може перешкоджати належному виконанню процедури апостилізації, і ви також можете отримати відмову.

Ми також рекомендуємо легалізувати документи нового зразка. У більшості випадків це стосується саме тих паперів, які були видані ЗАЦСом. І тут ми стикаємося вже з вимогами не нашої держави, оскільки Україна визнає документи, отримані в часи СРСР, а з вимогами одержувача. Найчастіше розвинені країни не хочуть приймати документи застарілого зразка та просять одержати їх на нових бланках. Ця рекомендація не стосується освітніх виписок, дипломів і інших документів.

Саме з цієї причини додатковою послугою під час підготовки документів для від’їзду за кордон є одержання дублікатів свідоцтв і виписок, оформлених органом ДРАЦС.

Перед оформленням документів і прийняттям їх у роботу менеджери харківського бюро перекладів СМАРТ ретельно перевіряють ще раз ваші документи та застерігають вас від згинання, скручування й іншої деформації паперів.

АПОСТИЛЬ НА ДОКУМЕНТИ В ПОЛЬЩІ

Варто зазначити, що апостиль на документи може ставитися тільки в тій країні, де ви цей документ одержали. Тому, якщо у вас є папери, отримані на території Польщі, ми можемо допомогти в проведенні апостилізації на такі документи, як диплом, свідоцтво про народження або про шлюб на території Польщі без вашої присутності. Усе, що від вас знадобиться, це оригінал документа та трішки часу. Ми можемо легалізувати документи в адекватно стислий термін і відправити їх у будь-яку точку планети.

АПОСТИЛЬ НА ДОКУМЕНТИ В КРАЇНАХ СНД

Завдяки тому, що в нас є представництва та партнери в різних точках планети, ми можемо також допомогти з апостилем на документи в сусідніх державах. Для уточнення можливості легалізації документів у країнах колишнього СНД необхідно попередньо вислати нам скан-копію вашого документа та вказати країну, у якій необхідно провести легалізацію. Після уточнення всіх деталей ми зможемо дати вам відповідь, чи є в нас можливість виконати таку послугу, наскільки швидко та без вашої участі.

ЗАМОВИТИ ONLINE

  засвідчення не вимагаєтьсязасвідчення печаткою бюронотаріальне засвідчення

  ×
  Дізнатись вартість

   засвідчення не вимагаєтьсязасвідчення печаткою бюронотаріальне засвідчення

   ×

   ЗАМОВИТИ ONLINE

    засвідчення не потребуєтьсязасвідчення печаткою бюронотаріальне засвідчення

    ×

    НАДІСЛАТИ РЕЗЮМЕ

     ×