Довідка про несудимість у Харкові

З назви «довідка про несудимість» уже зрозуміло, що вона призначена для одержання відомостей про наявні раніше або нинішні судимості, або ж про їхню відсутність. Вона може бути видана як громадянам України, так і іноземцям, які жили раніше або живуть на сьогодні на території країни.

Справка о несудимости ХарьковДовідка про несудимість буває двох видів: повна та звичайна. По суті, звичайна, або, як її ще називають, – скорочена довідка, містить відомості про наявність або відсутність у вас судимості. У той час як повна довідка містить інформацію не тільки про відсутність або наявність судимості, але й про притягнення до кримінальної відповідальності, а також будь-які інші обмеження, передбачені КПК України.

Якщо ви не притягувалися ні з яких кримінальних питань, то звичайної довідки цілком достатньо. Розширена довідка робиться винятково за запитом за місцем вимоги й/або за наявності «кримінального минулого», коли потрібні деталі справ, за якими це притягнення було.

Важливо! Якщо у вас раніше були судимості, під час оформлення довідки наполегливо просимо про це повідомляти відразу, тому що наявність факту притягнення до кримінальної відповідальності може спричинити значну затримку в термінах видачі документа.

НАВІЩО, ЯК ПРАВИЛО, ПОТРІБНА ДОВІДКА ПРО НЕСУДИМІСТЬ?

Така довідка може знадобитися для різних цілей. Основні з них перераховані в анкеті, яка подається разом із запитом. Існує 11 основних цілей одержання довідки та ще одна, дванадцята, яка покриває ті, що залишилися, не зазначені конкретно, тобто за місцем вимоги. Перші 11 призначень довідки про несудимість містять у собі:

 • оформлення опікунства, удочеріння або всиновлення,
 • оформлення дозволу та реєстрації на зброю,
 • одержання візи,
 • оформлення на роботу,
 • оформлення громадянства,
 • для військкомату,
 • оформлення паперів в органах соцзабезпечення,
 • для іноземних інстанцій і установ,
 • для участі у тендерах,
 • оформлення або поновлення різних документів,
 • а також для одержання ліцензії на роботу з нарко- і психотропними речовинами.

Насправді метою одержання такої довідки може бути будь-який привід, що стосується як питань усередині країни, так і поза нею. Хочемо відзначити, що для надання довідки за кордон найчастіше потрібна її легалізація або апостилювання. Але варто звернути увагу на те, що термін дії такої довідки обмежений. Зазвичай для установ за кордоном термін дії довідки про відсутність судимості становить не більше одного місяця з моменту її формування, у той час як для України цей термін може бути збільшений до 3-х місяців.

У зв’язку з тим, що терміни дії документа відносно стислі, ми завжди рекомендуємо нашим клієнтам оформляти довідку про несудимість наприкінці підготовки іншого пакета паперів, особливо якщо ви виїжджаєте за кордон. Оскільки, наприклад, під час підготовки документів для продовження освіти за кордоном оформлення апостилю на освітні документи може займати до півтора місяця, що за наявності довідки про несудимість на руках може призвести до її недійсності. Терміни одержання довідки, які ми пропонуємо, досить короткі: від 3 до 7 робочих (не календарних) днів. Апостиль на довідку ставиться протягом 5-8 робочих днів без урахування пересилання документів у Київ. Уся справа в тому, що довідка про несудимість видається органом МВС і, відповідно, апостиль виконується тільки в Міністерстві закордонних справ України. На жаль, МЗС не має представництв по території України, уповноважених на апостилізацію, тому документи обробляються лише в Києві.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗВИЧАЙ ПОТРІБНІ ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ ДОВІДКИ?

Якщо ви громадянин України, то для одержання довідки вам знадобиться:

 • копія заповнених сторінок вашого паспорта, 
 • ІНПП, 
 • документ про зміну ПІБ (якщо ваше прізвище змінювалося через укладення шлюбу або будь-яку іншу причину),
 • ну, і, звичайно ж, як уже говорилося раніше, сама ціль одержання документа. Вона вказується в тілі довідки.

Якщо Ви громадянин іншої країни, але проживали або тимчасово проживаєте на території України, це має бути підтверджене документом із зазначенням прописки, тобто тимчасової реєстрації на території країни. У такому випадку необхідно надати:

 • Документ, що підтверджує реєстрацію (тобто прописку).
 • Крім цього, необхідно надати копію паспорта та його переклад.
 • Також у випадку зміни прізвища з будь-яких причин потрібно буде додати документ, який це підтверджує.
 • І якщо документ був виданий на території іншої країни, то його переклад також буде необхідний.

Бюро перекладів СМАРТ пропонує досить демократичні ціни для таких скорочених термінів одержання документа. Ні для кого не секрет, що документ можна одержати безкоштовно, подавши заявку на сайті Міністерства внутрішніх справ і забрати готові документи в територіальному підрозділі. Але зазвичай ця процедура займає за часом до місяця. До того ж територіальні підрозділи перевантажені роботою, і доведеться витратити час на перебування в черзі, оскільки вони обробляють дуже багато людей з великого діапазону питань.

Ми працюємо для того, щоб зберегти ваш час на підготовку й оформлення документів, переклавши безліч турбот на себе.

ЗАМОВИТИ ONLINE

  засвідчення не вимагаєтьсязасвідчення печаткою бюронотаріальне засвідчення

  ×
  Дізнатись вартість

   засвідчення не вимагаєтьсязасвідчення печаткою бюронотаріальне засвідчення

   ×

   ЗАМОВИТИ ONLINE

    засвідчення не потребуєтьсязасвідчення печаткою бюронотаріальне засвідчення

    ×

    НАДІСЛАТИ РЕЗЮМЕ

     ×